Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Duchovní literatura a esoterika > Náboženství >

Hermeneutika židovské Bible a Starého zákona

Hermeneutika židovské Bible a Starého zákona

Cena produktu Hermeneutika židovské Bible a Starého zákona není známa.

 

Popis produktu Hermeneutika židovské Bible a Starého zákona: Vztah svatých textů Izraele a křesťanského Starého zákona. Kniha je dílem předních současných znalců starozákonní problematiky, rakouského judaisty Güntera Stembergera, známého u nás z jeho světov... > více informací


Hermeneutika židovské Bible a Starého zákona - popis

nahoru

Vztah svatých textů Izraele a křesťanského Starého zákona. Kniha je dílem předních současných znalců starozákonní problematiky, rakouského judaisty Güntera Stembergera, známého u nás z jeho světově uznávaného díla Talmud a midraš (Vyšehrad 1999), a německého starozákoníka Christopha Dohmena, profesora Starého zákona na univerzitě v Řezně. S vysokou mírou erudice, přitom však přístupným a didakticky zdařilým způsobem se zabývají onou nezvykle vnímanou skutečností, že Bible Izraele je svatou knihou dvou rozdílných náboženských systémů. Autoři si rozdělili své části podle náboženského hlediska na shrnutí židovského výkladu Bible a křesťanské hermeneutiky Starého zákona, kniha však nezůstává u izolovaných výkladů dvou odlišných přístupů. Jejím cílem je ukázat podstatné sepětí křesťanského výkladu Bible s židovskou duchovní tradicí. Křesťanská teologie si totiž musí „položit a zodpovědět otázku, proč křesťanské Písmo svaté zahrnuje jako svou první a rozsáhlejší část svatá Písma židovská“, a má důkladně zkoumat povahu a teologické důsledky tohoto prolnutí.

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Hermeneutika židovské Bible a Starého zákona užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější New age nebo Mytologie a záhady, Esoterika, astrologie.

Nejlevnější Hermeneutika židovské Bible a Starého zákona akční ceny - Levné Hermeneutika židovské Bible a Starého zákona

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Hermeneutika židovské Bible a Starého zákona stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Hermeneutika židovské Bible a Starého zákona najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Náboženství.