Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Duchovní literatura a esoterika > Náboženství >

Putování po poutních místech

Putování po poutních místech

Obrázek není k dispozici

Cena produktu Putování po poutních místech není známa.

 

Popis produktu Putování po poutních místech: Poutní místa znamenají pro věřící duchovní posilu a centra živé víry. Pro nevěřící představují zajímavou historii, skvostnou architekturu a krásnou krajinu. A pro všechny společně jsou svědectvím ... > více informací


Putování po poutních místech - popis

nahoru

Poutní místa znamenají pro věřící duchovní posilu a centra živé víry. Pro nevěřící představují zajímavou historii, skvostnou architekturu a krásnou krajinu. A pro všechny společně jsou svědectvím o kultuře našeho národa. Tak lze ve stručnosti vyjádřit záměr tvůrců dvou oblíbených dokumentárních cyklů, které pod názvem Poutní místa v letech 2002–2006 odvysílala Česká televize. Autorem námětu a režisérem celé série je Jiří Šindar, průvodci diváků na obrazovce se stali herci Josef Somr a Ladislav Lakomý. Tento knižní průvodce po českých, moravských a slezských poutních místech na zmíněný seriál úzce navazuje. Kniha zahrnuje prvních třicet natočených míst a má o něco širší záběr než televizní dokumenty. Základní historickou informaci doplňují pověsti spojené se vznikem té které poutní tradice. Nechybějí tu upozornění na specifika příslušného kraje, kostela, obrazů, studánek, ani příhody, které filmaři zažili při natáčení. Spíše než encyklopedické údaje zajímají autora příběhy lidí, kteří na poutních místech žili, kteří se o ně navzdory mnoha překážkám v nedávné minulosti starali a kteří stojí i nyní u jejich obnovy a rozvoje. Předností knihy je právě vylíčení těchto často bezejmenných lidských osudů z různých koutů naší země, v nichž se prolíná minulost s přítomností, věci vážné a smutné s momenty veselými a šťastnějšími. Publikaci, kterou doprovází množství fotografií, přivítají poutníci, turisté i ti, kdo chtějí lépe poznat krásy naší země nebo hledají dobrý tip na rodinný výlet.

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Putování po poutních místech užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější New age nebo Mytologie a záhady, Esoterika, astrologie.

Nejlevnější Putování po poutních místech akční ceny - Levné Putování po poutních místech

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Putování po poutních místech stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Putování po poutních místech najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Náboženství.